O terapii psychologicznej:

Terapię psychologiczną rozumiem jako przestrzeń, w której można zrozumieć siebie, swoje emocje, myśli i reakcje w trudnych sytuacjach. To miejsce, w którym nie ocenia się, lecz akceptuje – zarówno siebie, jak i swoje przeżycia.

Czasem życie stawia przed nami wyzwania, z którymi trudno sobie poradzić samodzielnie, a wsparcie specjalisty może pomóc w przejściu przez trudności, odnalezieniu nowych perspektyw i sposobów radzenia sobie z problemami.

Ważne jest, by pamiętać, że szukanie pomocy to przejaw siły, a nie słabości. To inwestycja w siebie i swój dobrostan. Jeśli czujesz, że pewne kwestie Cię przerastają lub są trudne do rozwiązania, terapia może pomóc nie tylko w znalezieniu rozwiązania, ale również w nauczeniu się, jak radzić sobie z emocjami i trudnościami w przyszłości.

Wsparcie psychologiczne to m.in.:

Empatyczna rozmowa – wysłuchanie bez oceniania, okazanie zrozumienia i akceptacji.
Poradnictwo – poszukiwanie możliwych rozwiązań problemów oraz strategii radzenia sobie.
Pomoc w regulacji emocji – nauka skutecznych technik radzenia sobie ze stresem, lękiem czy smutkiem.
Wzmocnienie zasobów psychicznych – budowanie poczucia własnej wartości, odporności psychicznej i motywacji do działania.
Terapia psychologiczna – pomoc w zrozumieniu własnych myśli, emocji i zachowań oraz wspieranie w ich zmianie, tak aby służyły Twojemu dobrostanowi. "Nasze myśli, a nie same wydarzenia, decydują o tym, jak się czujemy." – Aaron Beck

W pracy stosuję metody oparte na dowodach naukowych, dostosowane do indywidualnych potrzeb każdej osoby – niezależnie od wieku. Terapia w nurcie poznawczo - behawioralnym zakłada, że "Myśli wpływają na emocje i zachowanie, a zmieniając myśli, możemy zmienić sposób, w jaki się czujemy i działamy." – Aaron Beck

W przypadku dzieci i młodzieży uwzględniam specyfikę rozwojową młodego człowieka oraz wspieram rodziców w świadomym i uważnym rodzicielstwie.